• Informacje na temat:

  bohdan stupka

Artykuły na temat: bohdan stupka
 • Zmarł wybitny aktor Bohdan Stupka

  Jeden z najwybitniejszych aktorów ukraińskich Bohdan Stupka, który w "Ogniem i mieczem" zagrał Chmielnickiego, zmarł w niedzielę, 22 lipca, w szpitalu w Kijowie po długiej chorobie - podała agencja Intefax-Ukraina. Stupka miał 71 lat.

 • Stupka nagrodzony w Rzymie

  Odtwórca głównej roli w polskim filmie "Serce na dłoni" Bohdan Stupka otrzymał główną nagrodę aktorską na zakończonym w piątek Rzymskim Festiwalu Filmowym. Najlepszym filmem imprezy został afgański "Opium War" Siddiqa Barmaka.

 • Żebrowski i Stupka o "Starej baśni"

  Michał Żebrowski , odtwórca roli Ziemka w "Starej baśni" Jerzego Hoffmana, wyznał, że czuje się wyróżniony zaproszeniem do pracy przy tym filmie. Z kolei ukraiński aktor Bohdan Stupka, grający Popiela, uważa, że jego udział w filmach Jerzego Hoffmana pomaga przełamywać lody w wymianie kulturalnej między Ukrainą a Polską. Zdjęcia na planie "Starej baśni" potrwają do końca października.

 • Kolejny antypolski film z Rosji?

  Adaptacja powieści Gogola - "Taras Bulba" w reżyserii Władimira Bortko, której premiera odbyła się w Moskwie, może wywołać spore kontrowersje. Miał jednoczyć, może podzielić.

 • Koniec prac na planie "Starej baśni"

  Zdjęcia na planie "Starej baśni" Jerzego Hoffmana dobiegły w środę, 30 października, do końca. W ostatnich ujęciach wzięli udział między innymi Ewa Wiśniewska, Katarzyna Bujakiewicz, Bohdan Stupka i kaskaderzy. Zdjęcia trwały od 26 sierpnia. Rozpoczęły się na łąkach pod Rogalinem, gdzie rosną słynne tysiącletnie dęby.

 • "Stara Baśń" i polska kultura

  Pokaz filmu "Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem" zakończył w środę, 17 września, drugi dzień XXVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po projekcji z dziennikarzami spotkała się ekipa opowieści, z reżyserem, Jerzym Hoffmanem, na czele. Obecni byli aktorzy: Ewa Wiśniewska, Bohdan Stupka, Michał Żebrowski , Małgorzta Foremniak , Marina Aleksandrowa. Spotkanie z dziennikarzami

 • Doda w charakterze dowcipu

  "Jeśli uda mi się zaproponować jej występ na zasadzie tzw. special guest star, co jest dość często przyjętą formą występu w różnych filmach na całym świecie, to wydaje mi się, że będzie to dowcipem, na który mogę sobie pozwolić. I pani Doda też" - o ewentualnej roli Dody w filmie "Serce na dłoni" powiedział Krzysztof Zanussi.

 • Zanussi kręci czarną komedię

  Na początku marca mają rozpocząć się zdjęcia do nowego filmu Krzysztofa Zanussiego, czarnej komedii "Serce na dłoni". Film będzie koprodukcją Polski i Ukrainy.

 • Doda pomyliła bramy

  Doda ma już za sobą pierwszy dzień na planie czarnej komedii Krzysztofa Zanussiego "Serce na dłoni".

Wideo na temat: bohdan stupka
 • Mój nauczyciel

  "Mój nauczyciel" Bohdana Slámy (Dzikie pszczoły, Szczęście) to wzruszająca opowieść o ludziach, którzy pragną miłości, ale są zbyt wystraszeni lub niepewni, by ją dostrzec, gdy pojawia się w ich życiu. Petr uczy swoich młodych podopiecznych, że aby poznać siebie trzeba dostrzegać i rozumieć różnorodność natury. Jednak nie zdaje sobie sprawy, jak wiele musi dowiedzieć się jeszcze o samym sobie. Zostawiając rodziców i wszystkie niespełnione miłości w Pradze, jedzie do wiejskiej szkoły. Tam...

 • Cztery słońca

  Jára (Jaroslav Plesl) to ojciec rodziny, który mając już czterdzieści lat, wciąż jest jeszcze niezbyt dojrzały. Nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich błędów, a jego częste wpadki są wręcz komiczne. Wraz ze swoją partnerką Janą (Anna Geislerová) wychowują dwoje dzieci. Starszy z nich to Véna (Marek Šácha), dojrzewający syn Járy z pierwszego małżeństwa. Odgrywa on w tej historii kluczową rolę wraz ze swym przyjacielem, punkiem Jerrym (Jiří Mádl). Jana nie jest szczęśliwa w tym związku....