• Informacje na temat:

  james brown albumy

Artykuły na temat: james brown albumy
 • "Ojciec chrzestny" soulu nie żyje

  Amerykański piosenkarz i kompozytor James Brown, uważany za prekursora muzyki rhythm and blues i funky, nazywany "ojcem chrzestnym" soulu, zmarł w poniedziałek w Atlancie. Miał 73 lata.

 • "Jestem wielkim fanem rhythm’n’bluesa"

  Bem, Breakout i Dżem), jak i zagranicznych (m.in. Deep Purple, James Brown, Otis Redding, Aretha Franklin). Album w sklepach ostatecznie ukończony został na początku 2001 roku i z tej okazji(...)Krzysztof Cugowski znany jest przede wszystkim jako wokalista Budki Suflera, ale ma też na koncie trzy solowe albumy, w tym jeden z kolędami. Pierwszy z nich - "Wokół cisza trwa" (1980 r.), nagrał

 • Świat: Szczyty Jamesa Blunta

  James Blunt po raz kolejny króluje na globalnej liście bestsellerów płytowych. Między 6 a 12 lutego album "Back To Bedlam" zakupiło 243 tys. osób. Tym samym przekroczył on próg 6 mln sprzedanych egzemplarzy.

 • Ranking rockowych składanek

  Dwóch dziennikarzy stacji CNN ułożyło subiektywną listę najlepszych rockowych składanek z największymi przebojami danego wykonawcy. Przyjęli przy tym zasadę, że w zestawieniu nie znajdą się albumy, zawierające więcej niż jedną płytę, ani kompilacje koncertowe. O dziwo, na pierwszym miejscu nie znalazła się składanka amerykańskiej grupy, ale "Songs to Learn & Sing" popularnego w latach 80

 • Filmowa biografia Jamesa Browna

  Pojawił się pierwszy zwiastun filmowej biografii Jamesa Browna. W filmie "Get On Up" w postać legendarnego wokalisty wciela się Chadwick Boseman ("42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy").

 • Artyści wskazują na Adele. Na kogo jeszcze?

  Magazyn "Billboard" poprosił popularnych wykonawców, by wskazali najlepsze płyty 2011 roku.

 • Whitney, Dylan i AC/DC z największym wpływem na kulturę

  Płyty nagrane przez Whitney Houston, Boba Dylana i Jamesa Browna znalazły się na liście 27 albumów, które zostaną wprowadzone do Grammy Hall of Fame w 2013 r. Wyróżnienie dotyczy nagrań, które wywarły największy wpływ na amerykańską kulturę.

 • Lenny Kravitz ponownie w Polsce!

  9 listopada zdobywca czterech stauetek Grammy Lenny Kravitz wystąpi na warszawskim Torwarze w ramach trasy "Black and White Europe".

 • Na drugim brzegu tęczy

  1 listopada to dzień, w którym tradycyjnie wspominamy tych, którzy od nas odeszli. W ostatnim roku na zawsze muzyczny świat pożegnał m.in. Tadeusza Nalepę i Luciano Pavarottiego.

Teledyski na temat: james brown albumy
 • All Ablaze

  Caught you in a ring of fire All surround me, such a blaze Got you in a ring of fire Lift me as you , say my name Who you gonna get to bring you water, When your well runs dry What you gonna gonna tell your little daughter, Is the reason that her daddy makes her cry Caught you in a ring of fire Happy days are all ablaze Happy days in a ring of fire Lift me as you, say my name Who you gonna get to bring you water, as your well runs dry What you gonna tell your little...