• Informacje na temat:

  tim buckley wokalista

Artykuły na temat: tim buckley wokalista
 • Jeff Buckley upamiętniony

  "Dream Brother: The Lives And Music Of Jeff And Tim Buckley" - taki tytuł nosi książka autorstwa Davida Browne'a, opowiadająca o życiu i muzyce tragicznie zmarłego amerykańskiego muzyka Jeffa Buckleya.

 • Odszedł zbyt wcześnie. Tak jak jego ojciec

  Kiedy wydawało się, że Jeff Buckley dołączy do grona najwybitniejszych wokalistów muzyki rockowej, artysta zginął w nieszczęśliwym wypadku, mając zaledwie 30 lat. Równie młodo odszedł jego ojciec, legendarny pieśniarz Tim Buckley.

 • Antologia Tima Buckely'a

  "Morning Glory: The Tim Buckley Anthology" - to tytuł dwukompaktowego wydawnictwa poświęconego Timowi Buckleyowi, zmarłemu 25 lat temu amerykańskiemu gitarzyście i wokaliście. Album trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych 27 lutego 2001 roku nakładem wytwórni Elektra.

 • W hołdzie Buckley'om

  "Dream Brother: The Songs of Jeff and Tim Buckley" to tytuł płyty, nagranej w hołdzie Jeffowi i Timowi Buckley'om, nieżyjącym już amerykańskim kompozytorom, gitarzystom i wokalistom. W nagraniu albumu uczestniczyli brytyjscy i angielscy wykonawcy, którzy inspirują się dokonaniami Jeffa i jego ojca Tima. Wydawnictwo ukaże się 31 stycznia 2006 roku.

 • 20 lat "Grace" Jeffa Buckleya

  Dokładnie 20 lat temu, 23 sierpnia 1994 roku, ukazał się album "Grace", jedyna płyta w dorobku tragicznie zmarłego Jeffa Buckleya. Genialne wydawnictwo amerykańskiego gitarzysty, wokalisty i kompozytora uznawane jest za jedno za najwspanialszych w historii muzyki rozrywkowej.

 • Powstanie film o tragicznie zmarłym muzyku

  Oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie prac nad filmową biografią amerykańskiego wokalisty Jeffa Buckleya - donoszą media.

 • Silverchair pracują z Van Dyke Parkserm

  Członkowie australijskiej grupy Silverchair rozpoczęli pracę nad swym nowym albumem. Z tej okazji zaprosili do współpracy popularnego i cenionego kompozytora Van Dyke Parksa, który zajmuje się głównie aranżacjami partii instrumentów smyczkowych. Nowy album zespołu planowany jest na przyszły rok.

 • Robert Plant: Trzy przeróbki na nowej płycie

  Informowaliśmy już o tym, że Robert Plant nagra na nową solową płytę własną wersję klasycznej kompozycji Jimiego Hendrixa "Hey Joe". Jak się okazuje, cudzych utworów na albumie byłego wokalisty Led Zeppelin, który roboczo zatytułowany jest "Head First", będzie więcej.

Wideo na temat: tim buckley wokalista
 • Piramida

  Horror w reżyserii Grégory'ego Levasseura, współautora scenariuszy filmów "Lustra" i "Wzgórza mają oczy". Grupa egiptologów odkrywa piramidę zakopaną w piaskach pustyni. Badając jej wnętrze gubią się w labiryncie podziemnych korytarzy i odkrywają, że w piramidzie kryją się niesamowite istoty, które zaczynają na nich polować. W rolach głównych: Ashley Hinshaw ("Kronika"), Denis O'Hare ("Witaj w klubie") i James Buckley ("Seksualni, niebezpieczni").

 • Wojna Restrepo

  "Wojna Restrepo" jest jednym z nielicznych filmów we współczesnej kinematografii, w którym zarówno kule jak i wznoszony przez nie obłoczek kurzu tuż przy nogach stojącego żołnierza są do bólu prawdziwe. Tim Hetherington, fotograf z laurem World Press Photo i Sebastian Junger, autor przeniesionej na ekran morskiej odysei rybackiego kutra "Gniew oceanu", towarzyszą przez 15 miesięcy amerykaoskim żołnierzom w zagubionej w górach Afganistanu dolinie Korengal, zwanej inaczej Doliną Śmierci....

 • Mroczne cienie

  Reżyser Tim Burton przenosi kultowy serial "Dark Shadows" na duży ekran i przedstawia gotycką komedię pod tym samym tytułem polski ("Mroczne cienie") z gwiazdorską obsadą: Johnnym Deppem, Michelle Pfeiffer i Heleną Bonham Carter. W 1752 r. Joshua i Naomi Collins razem z synem o imieniu Barnabas wyruszyli w rejs z Liverpoolu w Anglii do Ameryki, aby tam zacząć nowe życie. Ale nawet przemierzenie oceanu nie wystarczyło, żeby uwolnić się od tajemniczej klątwy, która prześladowała ich rodzinę. Po...

Teledyski na temat: tim buckley wokalista